Çevirmen : Süeda Kaya
Yayıncı : Zeplin Kitap
Kategori : Roman - Fantastik
Fiyat: 36.10   Liste Fiyatı : 38.00
Ürün Satışta. % 5 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786059691895
Yayın Tarihi : 2017-01-01
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 472
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 125 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Fikrimi çalmaları mühim değil... Asıl mühim olan kendi fikirlerinin olmaması.

Sırbistan'ın en prestijli edebiyat ödülünün sahibi Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat çağının ötesindeki bir mucidin, bir deli-dâhinin, sırlarla dolu bir adamın hikâyesini anlatıyor. Vladimir Pistalo elektrik yüklü, eğlenceli üslubu ve ustaca kurgusuyla hem biyografik roman türüne yeni bir soluk getiriyor hem de hiçbir ayrıntıyı atlamadan, Nikola Tesla'nın bilinmezlerle dolu hayatını aydınlatıyor.

Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat'ı okurken Nikola Tesla'nın dehasını bir kez daha takdir edecek, hayatı başarılarla, kalp kırıklıklarıyla ve yoksullukla geçen bir adamın bitmek bilmez hırsına tanık olacaksınız.

Tesla'nın olağanüstü hayatının yaydığı enerjiyle alev alev yanan bir roman... Pistalo'nun dolu dolu hayal gücü, yaşanmış olayların arka planını anlatarak Tesla'nın ızdırap dolu kalbini okurlara açıyor ve zamanının ötesindeki mağrur mucidin varoluşsal korkularını ve tuhaf sanrılarını gözler önüne seriyor.

- Booklist

Mucit Nikola Tesla'nın esrarengiz ve yalnızlıkla geçen hayatı ustalıkla romanlaştırılmış... Pistalo'nun yazdığı, olağanüstü bir adamın kişiliğine ve türlü huylarına dair bu eksiksiz anlatı tam bir başyapıt.

- Publishers Weekly

Nikola Tesla hakkında onlarca kitap yazıldı ama Vladimir Pistalo'nun son derece özgün ve olağandışı romanı, okurlara yepyeni şeyler anlatmayı başarıyor ? hem deli-dahi mucidimize dair hem de edebiyatın ve hayal gücünün, biyografi türünü yüksek sanata nasıl dönüştürebileceğine dair yepyeni şeyler.

- Francine Prose

Nikola Tesla, alternatif akım motorunu ve kablosuz elektrik teknolojisini icat ederek, ABD'nin modern dünyaya adım atmasına ön ayak olmuştu. Vladimir Pistalo, olağanüstü zenginlikteki hayal gücü ve metaforlarıyla, Tesla'nın iç dünyasını keşfe çıkıyor ve modernitenin kültürel ve manevi sonuçlarını mercek altına alıyor.

- W. Bernard Carlson, Tesla: Elektrik Çağının Mucidi'nin yazarı

Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat, modern çağın dönüm noktası olan o ilk yıllarına dair son derece sürükleyici bir roman. Vladimir Pistalo şimşekten kalemiyle, bir dahinin, aynı elektrik gibi güçlü, dönüştürücü ve gizemli bir portresini çiziyor.

- Ken Kalfus

Zarifçe yazılmış, son derece sürükleyici bir roman. Pistalo, yirminci yüzyılın mucidi olduğu söylenen ve hayatı sırlarla dolu olan bir adamın hikayesini şaşırtıcı derecede özgün bir üslupla anlatıyor. Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat, Günter Grass'ın Teneke Trampet'ini ve Gabriel Garcia Marquez'in Yüzyıllık Yalnızlık'ını aratmayacak denli dolu dolu, eğlenceli ve özgün bir roman.

- Charles Simic

Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat, biyografi türünün kapsamlılığına, roman sanatının samimiyetine ve şiir sanatının zarafetine sahip bir kitap.

- Kirkus Reviews

Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat, Nikola Tesla'nın karakterine ve yaşadığı çağa hayat veriyor ve hem Tesla'yı hem de yaşadığı çağı adeta kanlı canlı kılıyor.

- Washington Independent Review of Books

Şiirmişçesine okuyabileceğiniz bir roman. Pistalo'nun Tesla'nın hayatına yönelik tutkusu her sayfada kendini hissettiriyor.

- PRI

Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat, Tesla'nın kıvılcımlarla ve hüsranlarla dolu hayatını anlatıyor. Özgün bir hayal gücünün eseri olan rüya gibi bir roman...

- Pasatiempo

Pistalo'nun Nikola Tesla'yı anlatan romanı, bilim adamımızın laboratuvarındaki teçhizatlar gibi ışık saçıyor ve uğulduyor.

- Vol. 1 Brooklyn

Okuyucu Yorumları