Kategori : Ortaçağ Tarihi
Fiyat: 130.20   Liste Fiyatı : 140.00
Ürün Satışta. % 7 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789755333106
Yayın Tarihi : 2001-08-01
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 596
Kapak : Karton
Kağıt : Kitap kağıdı
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bu kitap, izleri ve etkileri günümüze kadar gelen Doğu´nun en büyük uygarlıklarından birinin doğup geliştiği bir coğrafyanın tarihidir. Tarıma ve yerleşik kültüre ilk adımın atıldığı bölgelerden olan İndus ve Ganj havzası, aynı zamanda Çin´den Anadolu´ya kadar inanç tarihini doğrudan etkileyen Brahmanizm, Caynacılık ve Buddhizmin doğduğu topraklardır.

Bu bölgenin insanlık tarihindeki özgün rengini ve yerini araştıran Hindistan Tarihi, etnik ve dinsel yönlerden çok siyasal yapılar temelinde öne çıkan değerlendirmeleriyle dikkat çekiyor. Bu bağlamda sömürgecilik tarihine Britanya tacının incisi olarak geçen Hindistan altkıtasının hikayesi anlatılmakta, yerli kültür, gelişmişlik ve geri kalmışlık kavram ve tartışmalarına tarihsel derinlik kazandıracak bir açılım sunulmaktadır.

Hermann Kulke, Hint-Türk İmparatorluğu´nun yükseliş ve çöküşü temelinde kapsamlı Türk Tarihi´nin de bir boyutunu sunduğu gibi, sömürgeleşme tarihini ve Gandhi´nin bağımsızlık mücadelesini, çağdaş Hindistan ve Pakistan´ın oluşum sürecini ele almaktadır. Hindistan´ın tarihi, bu anlamda çağdaş dünyanın oluşumuna da ışık tutmakta, bu süreçte büyük güçlerle çeşitli bölge halklarının ilişkisinin özgün boyutlarını çarpıcı görünümleriyle sergilemektedir.

Okuyucu Yorumları