Yayıncı : Karma Kitaplar
Fiyat: 270.00   Liste Fiyatı : 270.00
Ürün Satışta.
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 2014042318571
Yayın Tarihi : 2021-07-26
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : 6. Sınıf Arapça Hikaye Seti
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 160
Kapak : Karton
Kağıt : Kitap Kağıdı
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Değerli Eğitimci Arkadaşlar ve Kıymetli Öğrenciler

Hikâyeler ile Arapça öğretimini hedef alan çalışmamız ders kitabının ünitelerinde geçen tüm kelimelerin bir hikâye içerisinde sunumu şeklinde hazırlanmıştır. Her ünite için bir hikâye oluşturulmuştur. Birinci ünite hazırlık amacıyla iki hikâye ile işlenmiştir. Son üç hikâye genel tekrar amaçlı olarak tüm üniteye yönelik kelimeler üzerinden hazırlanmıştır.

Elinizdeki seride tümden gelen metodu takip edilmiştir. Kelime ve cümlelerin anlamları verilerek işin başında öğrencide Arapçayı başarabileceği fikri oluşturulmaya öğrenciyi alana çekmeye ve Arapçadan korkutma değil Arapçayı sevdirmeye çalışılmıştır. Arapçayı öğrenebileceği fikri oluşan öğrenci bir sonraki adımla metni kendi başına çözebileceği alana çekilmiştir.

Metinler hikâye sonunda ve bir sonraki hikâyenin başında toplu olarak tercümesiz verilmiş öğrencinin kendi başına metni anlama becerisini kazanması hedeflenmiştir.
Kişisel Gelişim Uzmanı yazarımız Oğuz SAYGIN gözetiminde hazırlanan bu seri ile öğrencilerimizin Arapçaya karşı ilgilerini artırmayı öğrencilerin takip ettikleri kitabı kavramalarında değerli öğretmenlerimize yardımcı olmayı ümit etmekteyiz.

Okuyucu Yorumları