Yayıncı : Hatiboğlu Yayınevi
Fiyat: 45.12   Liste Fiyatı : 47.00
Ürün Tükendi. % 4 İndirim 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9789758322176
Yayın Tarihi : 2015-03-30
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 6.Baskı
Sayfa Sayısı : 232
Kapak : Karton
Kağıt : 3.Hamur
Boyut : 160 X 240
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Sağlık Yüksekokulları ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Türk eğitim-öğretim sisteminde yeni yüksekokullardır. Bu okullar henüz kurumsallaşma süreçlerini tamamlamadılar. Süreç içinde iki okul da sistem içinde yerlerini alacaklar ve kurumsallaşacaklardır.
Bir okulun kurumsallaşması için en başta iki etmen gereklidir: Okuldan yetişmiş öğretim elemanı, öğrenciler için hazırlanmış ders kitapları. Bu iki etmene sahip olmayan bir eğitim kurumu istediği kadar ben de varım desin, orası kurum olmamıştır. Bugün toplum tarafından iyi bilinen ve tanınan okullar, varlıklarını uzun geçmişlerine ve bu iki etmene borçludurlar. Sağlık Yüksekokulları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları için gelişim-kurumsallaşım süreci yeni başlamıştır. Sayılarının kısa sürede artması olumsuzluk doğurmuştur. Ancak, bu okulları bitirenlere duyulan gereksinim, zorunlu bir çoğalmayı getirmiştir.
Sağlık Yüksekokulları için ilk özgün betik elinizdeki Tıbbî Terminoloji kitabıdır. Bunu, yenileri izlemeli ve okullar uzun olmayan bir sürede özgün ders kitaplarına kavuşmalıdırlar. Bu arada okulları bitirenlerden, okullarına sahip çıkan ve varlıklarını buralarda gören öğretim elemanları yetişmelidir. Kurumsallaşma ve okul ruhu böyle gerçekleşecektir.

Okuyucu Yorumları