Yazar : Melik Duvaklı
Yayıncı : Profil Yayıncılık
Kategori : Komplo Teorileri
Fiyat: 30.03   Liste Fiyatı : 33.00
Ürün Satışta. % 9 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789759962654
Yayın Tarihi : 2010-05-05
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 272
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Türkiye Cumhuriyeti, PKK terör örgütüne karşı 1980lerden beri büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadelede hukuki ve kurumsal mevzuat açısından farklı uygulamalar devreye sokuldu. 2000li yıllarda bu uygulamaların bazı sonuçları ciddi biçimde tartışılmaya başlandı. JİTEM oluşumu da bunların başında geliyordu.

JİTEM elemanı olarak çalışan itirafçıların ifşaatları bilinmeyen bazı çok önemli gerçekleri gün yüzüne çıkarmaya başladı. Peki, kimdir bu itirafçılar? Devletle olan bağları nedir? Adları sayısız cinayete, uyuşturucu ticaretine, karanlık provokasyonlara karışmasına rağmen neden
yargılanmıyorlar? Yıllarca PKK içerisinde devlete karşı savaşmış olmalarına rağmen teslim olduklarında neden çok az cezayla kurtuluyorlar? Üstelik devlet memuru statüsünde maaşlı olarak kadro veriliyor çoğuna. Aralarında yaşadıkları halde kayıtlara ölü, hatta şehit olarak geçenler, yüzbaşı kimliği alanlar, yeşil pasaportla uluslararası kaçakçılık faaliyetlerine imza atanlar bile var.

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü sahibi Melik Duvaklının yazdığı JİTEMin Kürt Tetikçileri bir dönemin karanlıkta kalan bilgilerinin açığa çıkmasında ve yakın tarihi anlamada önemli bir yere sahip.

Okuyucu Yorumları