Yayıncı : Ntv Yayınları
Fiyat: 20.00   Liste Fiyatı : 25.00
Ürün Satışta. % 20 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786055056094
Yayın Tarihi : 2014-01-27
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 240
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 130 X 200
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
NTV Yayınlarının çoksatan (300.000) Cahillikler serisinin ekibi, bu kez de zengin bir hayret ve zevk tortusu ile karşımızda. Çalışmaya yine önlerine çıkan her kitabı okuyup, sadece müstesna ve akıllıca bulduklarını not alarak başlamışlar. Onlara göre bu kitap, yani Hepsi Gerçek biraz viski imbiğine benziyor Alttaki yoğunlaşmış içkinin yavaş yavaş damlaması için yukarıya muazzam miktarda maltlı arpa, su ve duman girmesi gerekiyor. Doğrusu, değmiş.

Bu hap bilgi seçmesinde neler yok ki? Yine cehaletimizi giderme gayreti içindeler: Pamukhelvanın çeşitli dillerdeki isimleri ve anlamlarından tutun da koyuna köri yedirince ne olacağına varana kadar, akla gelmedik bilgilerle donatılacaksınız. Örneğin, İspanyol Engizisyonu aniden gelmez, 30 gün önceden haber verirmiş. Saddamın sığınağını tasarlayan kişi, Hitlerin sığınağını yapan kadının torunuymuş. Mona Lisa 1911de Louvredan çalındığında şüphelilerden biri Picassoymuş.

Devirden devire, ülkeden ülkeye geziniyoruz. Olağandışı kelimelerin anlamları, yaşadığımız dünyaya ilişkin daha somut bilgiler, uzay, virüsler, hayvanlar, tabiat olayları, futbol, İnternet. ABD başkanlarının kimi özellikleri, sanatçıların alışkanlıkları ve çalışma şekilleri, ünlülerin daha önceki meslekleri: Ho Chi Minh stajyer pasta şefi, Magritte duvar kâğıdı tasarımcısı, Kazanova ise kütüphaneci.

Liechtensteina gidecekseniz, 22 Ağustosu seçin. O gün hükümdar Prens II. Hans-Adam bütün tebasına evinde parti veriyor, araya karışıverirsiniz. Vatikanı da unutun, bankomatlar Latince talimat veriyor.

Hayat Hepsi Gerçekle hem daha eğlenceli, hem daha kolay.

Okuyucu Yorumları