Yazar : Ziya Paşa
Yayıncı : Selis Kitaplar
Kategori : Medeniyetler
Fiyat: 331.55   Liste Fiyatı : 349.00
Ürün Satışta. % 5 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789758724420
Yayın Tarihi : 2020-03-04
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 7.Baskı
Sayfa Sayısı : 664
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 215
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Endülüs Devletinin kuruluşu, göz kamaştıran yükselişi ve hazin çöküşü dünya tarihinin önemli kırılma noktalarından biridir.
Gemileri yakan ve ardına bakmayan yiğitlerin kurduğu Endülüs Devleti, annesinden Erkekler gibi savaşmadın, şimdi sana kadınlar gibi ağlamak yakışır! sözlerini işiten sultanların elinde yok olmuştur.

Hüzünlü boyutu bir yana, bilim ve felsefe gibi insanlığın ortak mirası olan medeniyetin tüm unsurlarını karanlık Ortaçağ Avrupasına taşıyan Endülüs Devleti, yakıla yıkıla tüketilemeyen eserleriyle tarihin orta yerinde durmaktadır.

Ziya Paşa, İslam ve Avrupa tarihçilerinden büyük bir titizlikle derleyip, akl-ı selim üzere kaleme aldığı bu önemli eserinde Endülüsü bütün yönleriyle sunarken; O büyük kıtanın ahvali bile şark ahalisi arasında anlamsız bir efsane gibi bir müddet dillerde söylenip sonraları bütün bütün unutulmuştur dediği Endülüs medeniyetinin envanterini çıkarmaktadır.

Okuyucularımızın Endülüs medeniyetiyle ilgili hayal dünyalarını daha canlı tutmak adına kitaba renkli ve lüks krokiler ilave edilmiştir.

Ondokuzuncu yüzyılda dört cilt halinde yayınlanan Endülüs Tarihi titiz bir çalışmanın sonunda tek cilt halinde toplanmıştır.
Geleceğin geçmişten alınan derslerle inşâ edileceğinin bilincinde olan Selis Kitaplar, kültür ve edebiyat dünyamızın değerli simalarından olan Ziya Paşanın bu çok önemli eserini siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunuyor.

Okuyucu Yorumları