Yazar : Halil Uysal
Yayıncı : Neva Yayınları
Kategori : Sözlükler
Fiyat: 38.00   Liste Fiyatı : 40.00
Ürün Satışta. % 5 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786055793647
Yayın Tarihi : 2016-03-01
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 2.Baskı
Sayfa Sayısı : 438
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Son yıllarda Arap dünyasıyla olan ilişkiler çok yönlü olarak gelişmiş; ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel bağlar yepyeni düzlemlere ve ilişki ağlarına kağuşmuştur. Sosyal Medya Devrimleri olarak da nitelendirilen Arap Baharından sonra özellikle siyasi ve ekonomik ilişkiler trafiği yoğunlaşmış ve medya dili her zamankinden daha önemli hale gelmiştir.
Ayrıca, ülkemizde akademik düzeyde dil bilgi ve becerisini ölçmeye yönelik KPDS sınavlarına hazırlanan adaylar, ağırlıklı olarak Medya Dili eksenli çalışmaların eksikliğini sıklıkla dile getirmekteydiler.
İşte bu alanlarda doğan gereksinimleri karşılamak amacıyla, gazetecilerin, akademisyenlerin, öğrencilerin ve bu alanla ilgilenen herkesin rahatça kullanabileceği, ELHALİL MEDYA SÖZLÜĞÜnü hazırladık.
Alfabetik sıraya göre düzenlediğimiz sözlüğümüz, alanındaki en kapsamlı sözlüktür. 17.558 madde başından oluşmaktadır. 42.247 Arapça ve 89.483 Arapça/Türkçe kelime içermektedir. Kelime, kavram-terim ve deyimler seçilirken medyada kullanım yoğunluğu dikkate alınmıştır.

Okuyucu Yorumları