Yazar : Hüseyin Certel
Yayıncı : Berikan Yayınları
Fiyat: 24.96   Liste Fiyatı : 26.00
Ürün Satışta. % 4 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789752679832
Yayın Tarihi : 2014-10-23
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 252
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Din Psikolojisi - İkinci El (Kenarı Katlanmış)

Bu kitap, İlâhiyat Fakültelerinde okutulmakta olan Din Psikolojisi dersinde öğrencilerin Türkçe kaynak ihtiyacına bir nebze de olsa cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Kitabın öğrencilerin anlayabilecekleri bir dille yazılmasına özen gösterilmiş, öğrencilerin ders dışı etkinliklerinin sınıf ortamında mütalaa edilmesine imkân sağlayarak öğrenci iş yükünün artırılması amacıyla, kitabın hacmi mümkün olduğunca dar tutulmaya çalışılmıştır.
Şüphesiz Din Psikolojisi bilgileri yalnız İlâhiyat eğitimi görenler için değil, mesleklerinin gereği olarak çeşitli gelişim dönemlerindeki insanlara dinî eğitim veren, onlara pratik din hizmetleri sunan, dinî rehberlik ve danışmanlık yapan, toplumda şuurlu ve sağlıklı bir dinî yaşantının oluşmasını amaçlayan, insanları dine yaklaştırmaya, dini samimi olarak yaşamaya ve yaşatmaya çalışan ve bunu bilimsel temellere dayandırmak isteyen herkes için gereklidir. Bu itibarla kitabın, başta din görevlileri ve Kur'ân Kursu öğretmenleri olmak üzere Din Psikolojisine ilgi ve ihtiyaç duyan herkes için yararlı olacağı kanaatindeyiz.
Her türlü eksiklik, hata ve sorumluluğu kabul ederek bu çalışmanın, öğrenciler ve alanla ilgilenenlere yararlı olmasını temenni ediyor,okuyuculardan gelecek her türlü tenkidi şükrânla karşılayacağımı belirtmek istiyorum.

Okuyucu Yorumları