Yazar : Maud Ankaoua
Çevirmen : Gülşah Ercenk
Yayıncı : Yan Pasaj Yayınevi
Kategori : Edebiyat - Diğer
Fiyat: 56.00   Liste Fiyatı : 56.00
Ürün Tükendi. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786058276642
Yayın Tarihi : 2021-01-14
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 7.Baskı
Sayfa Sayısı : 304
Kapak : Karton
Kağıt : Kitap kağıdı
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Ruhunuzu besleyecek ve hatta hayatınızı kurtaracak bir hikâye! -Christine Michaud

Herkesin sahip olmak istediği şeylere sahibim ama hayatımdan memnun değilim, sence bu nasıl mümkün oluyor?

Eskiden ben de öyleydim: İstediğim her şeyi satın alma gücüm vardı, hayatım duygusal anlamda tatmin ediciydi ve sağlıklıydım. Ama bütün bunlara rağmen bir şeylerin yolunda gitmediğini hissediyordum. Ne olduğunu tam olarak bilemesem de kendimi bu dünyaya ait hissetmiyordum. Bu genel kasvet hâli beni rahatsız ediyordu. Özümü bulamıyordum.

Tıpkı benim gibi! Ben de aynı şeyleri hissediyorum. Mutluluklarım kısa sürüyor, bir şey yolunda gitmediğinde veya biriyle ters düştüğümde hemen mutsuz oluyorum, sürekli gergin hissediyorum... Ben de senin gibi değişmeyi çok isterdim. Ama nasıl?
Maëlle her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan, yoğun tempoda koşturmaktan kendi mutluluğunu önceliği yapmayı unutmuş, Parisli mutsuz bir kadındır. En yakın arkadaşı Romane ile buluştuğunda öğrendiği gerçek sonucunda bir seçim yapmak zorunda kalır ve ondan istenen uzun, zorlu bir yolculuğa çıkar. Böylece mutluluğa giden hikâyesi de başlamış olur. Tam da Tolstoy'un dediği gibi, Tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar: Ya biri bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımızda hikâyenin sonuna gelip gelmediğimizi bilmiyoruz. Oysa bu elbette büyük bir maceranın da başlangıcı olabilir. -Pema Chödrön

Okuyucu Yorumları