Yazar : Anonim
Kategori : Hikaye - Öykü
Fiyat: 299.00   Liste Fiyatı : 299.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786059268226
Yayın Tarihi : 2016-04-06
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 1660
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Aşk Gölünde Yüzen Canlar/Klasik Aşk Hikâyeleri Külliyatı, yüzlerce yıldır Türk halkının gönül dünyasını dile getiren ölmez hikâyelerin tümünü içeriyor. Külliyat'ı oluşturan yirmi hikâyeden yalnız birkaçı günümüzde yeniden yayımlanma şansını bulabilmektedir; diğerlerinin bir bölümünün son baskıları elli-altmış yıl öncesinde kalmıştır. Hüsrev Şah ile Gülruh Banu, Melikşah ile Güllühan, Varaka ile Gülşah gibi bir bölümü ise yeni harflerle ve güncellenmiş metinleriyle ilk kez okuyucu karşısına çıkmaktadır. Böylece yayımcılık tarihimizde ilk kez, bütün klasik aşk hikâyelerimiz okura topluca sunulmaktadır.
Daha önemlisi bu hikâyelerin içerik bakımından en kapsamlı, doğru ve eksiksiz olarak; dil ve anlatım açısından da yalın, anlaşılır, kolay ve zevkle okunabilir bir dille sunulmasıdır. Bu yönüyle Aşk Gölünde Yüzen Canlar/Klasik Aşk Hikâyeleri Külliyatı'nınmerhum Eflatun Cem Güney'in bu hikâyelerin birer demirbaş nüshalarının meydana getirilmesi düşünü gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.
Yalnız edebiyat açısından değil, halk bilimi, Türk kültür tarihi ve Türk toplumbilimi açısından da önemli bir kaynak oluşturan Külliyat'ın hem genel okur hem de aydınlarımız tarafından ilgi göreceğine inanıyoruz.

Okuyucu Yorumları